ads

O Oblude

Cynická obluda neustále dostáva kopu otázok, ktoré sa väčšinou navzájom podobajú. Tu sú na ne odpovede, nech sa ďalšie generácie už nemusia pýtať to isté.Čo to má byť táto Cynická obluda?
Obluda je virtuálna bytosť. Nielen že neexistuje fyzicky, ale ani neexistuje žiaden reálny človek, ktorý by sa s jej názormi stotožňoval. Tiež neexistuje žiadna politická strana, firma alebo záujmové združenie, ktoré by Obludu ovplyvňovalo.

Kde sa dá nájsť?
Na tomto blogu, na jej facebookovej stránke, na jej twitteri a na Google Plus.

Na čo je to celé dobré?
Na robenie si vtipov. O nič iné Cynickej oblude nejde, len o to aby si robila obrázky, ktoré sa jej zdajú vtipné. Nejde ani o množstvo fanúšikov, ani o návštevnosť, či počty lajkov. To všetko sú len náhodné veci, ktoré sa nejako pridružili. Obludu zaujímajú len a len tie vtipy a či sa páčia jej samotnej.

Kto tie vtipy reálne vymýšľa a vyrába?
Cynická obluda je projektom človeka menom Rado Ondřejíček. On jej tie vtipy robí, aj keď s nimi nie vždy súhlasí. Robí to vo voľnom čase, bez akejkoľvek ambície a preto, že mu tie vtipy samé od seba vznikajú v hlave. Dlhé roky ich jednoducho zabúdal. Odkedy existuje Obluda, môže ich dávať na jej blog. Tu je jeho vlastná facebooková stránka a tu je jeho Twitter.

Prečo bola Obluda tak dlho anonymná?
Z dvoch dôvodov.

V prvom rade jej autor vychádzal z toho, že stránka je určená jeho kamarátom a blízkemu okoliu. Tí všetci vždy vedeli, ako to v skutočnosti je. Teraz, keď sa zdá, že Obludu pozná aj pár ďalších ľudí, rozhodol sa urobiť koniec všetkým špekuláciám  Najmä preto, že vôbec nie je podstatné, kto je za tým, Cynická obluda je štylizácia a tak ju treba vnímať. Ak s tým máte problém, nemali by ste ju radšej navštevovať.

V druhom rade sa Obluda vždy chcela vyhnúť argumentácii ad hominem a debatám typu, kto dal komu právo robiť si srandu z nejakej konkrétnej témy. Potom si uvedomila, že na také niečo nemusí nikto nikomu právo udeľovať a že je to vlastne jedno.

Čo mám robiť keď mi tieto takzvané vtipy vôbec nepripadajú vtipné?
Nečítať ich. Na svete vznikajú tisíce vtipov denne, tak choďte inam. Nikto vás nenúti navštevovať blog Cynickej obludy, ani jej facebookovú stránku. Oblude je to naozaj fuk, či sa s ňou niekto zhodne v názore alebo nie.

A čo keď ma táto stránka uráža?
Nuž, nedá sa byť s každým kamarát. V prípade, že na facebooku Obludy vyjadríte názor v tomto duchu, Obluda vás pre pokoj vašej duše rada zabanuje, aby ste už v budúcnosti nemuseli byť vystavení jej primitívnemu pseudohumoru. Žijeme v slobodnej krajine, treba si na to už konečne zvyknúť.

Čo keď sa mi tie vtipy páčia?
Tak sa na nich bavte, kým sú. Jedného dňa už istotne nebudú.

Aj mne napadol skvelý vtip, môžem ho Oblude poslať?
Môžeš, ale Obluda ho neuverejní. Dáva von len svoje vlastné veci, inak by to nemalo pre ňu zmysel. Oveľa lepšie urobíš, ak si založíš vlastnú podobnú stránku, alebo ho len tak pustíš medzi kamarátov, alebo počkáš ešte pár týždňov kým Obluda spustí projekt, kde si bude môcť každý svojpomocne vyrobiť vtip v Obludinom štýle.

Chcem aby Obluda urobila a uverejnila vtip na konkrétnu tému, mám jej napísať?
Takto to nikdy nefungovalo a ani fungovať nebude. Obluda nerobí vtipy ani inú agendu na objednávku.

V poslednej dobe to s Obludinými vtipmi ide dole vodou. Čo sa stalo?
Nič. Cynická obluda sa kvalitou svojej produkcie v očiach publika nezaoberá. Ak sa ti už nepáči, tak ju nesleduj. Je to také ľahké. Sťažovanie sa nemá najmenší význam. Ešte menší význam má oznamovať Oblude, že s ňou končíš. Nie je nikto, koho by táto informácia zaujímala.

Koľko ľudí chodí na túto stránku?
Oveľa viac, ako si Cynická obluda a jej tvorca kedykoľvek pomysleli. Pôvodne to malo byť len pre pár desiatok kamarátov. Po pol roku sa z toho stali stovky tisíc návštevníkov a viac ako milión klikov mesačne.

Čo keby som chcel mať na stránke Obludy svoju reklamu?
Nejako sa možno dohodneme. Napíšte mail na cynickaobluda@gmail.com a uvidíme, čo by sa dalo.

Cynická obluda ďakuje za pozornosť a tiež za to, že jej nebudete klásť otázky, ktoré sú tu zodpovedané. Ak bude treba, priebežne doplní ďalšie.

Zvláštne poďakovanie patrí ľuďom so zmyslom pre humor, nech je akýkoľvek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------